Volejbal

Informace o sportovní specializaci volejbal

          Volejbal patří již mezi kmenové sporty našeho gymnázia od šk.r. 1992-93. Řada studentů-volejbalistů, kteří prošli gymnáziem se dokázala prosadit jak v mládežnických reprezentacích, tak v extraligových družstvech dospělých a následně i v reprezentaci dospělých. Někteří působí úspěšně i v zahraničních soutěžích – jsou to např. Aneta Havlíčková, Andrea Kossányiová, Tereza Vanžurová, Veronika Dostálová, Jakub Novotný, Jakub Rybníček, Jiří Cerha, , Lucie Mühlsteinová či Šárka Barborková. 

Gymnázium dlouhodobě spolupracuje s nejlepšími volejbalovými kluby v Praze, a to u děvčat s Olympem Praha a u chlapců s LVI Praha (dříve VŠ Praha či USK Praha). Trénink je dlouhodobě plánován a je přizpůsoben a upravován k potřebě obou klubů, neboť oba kluby jsou podstatnými dodavately hráček a hráčů do mládežnických reprezentačních týmů. Vše je přizpůsobeno pro studenty tak, aby byli schopni zvládnout náročnou výuku a především, aby byli schopni po studiu na gymnáziu, studovat na různých typech vysokých škol.

        Tréninky na gymnáziu probíhají 3x týdně v dopoledních hodinách a 4x – 5x v odpoledních hodinách podle potřeb svých mateřských klubů. I díky kvalitnímu propojení a spolupráci s gymnáziem patří výše uvedené kluby stále k nejlepším v republice, což dokazují každoroční výsledky v mládežnických extraligových soutěžích a následně i počet sportovců zařazených v mládežnických reprezentacích.

České juniorské volejbalistky získaly na mistrovství Evropy v Niši (Srbsko 12.9.2010) bronzové medaile. V týmu bronzových madailistek jsou tři studentky naší školy: Andrea Kossányiová, Zuzana Mudrová, Veronika Dostálová. České volejbalistky získaly na MEJ medaili po deseti letech. Konečné pořadí: 1. Itálie, 2. Srbsko, 3. Česká republika, 4. Německo.

SPORTOVNÍ  VÝSLEDKY

Míša