Plavání

Informace o sportovní specializaci plavání

Plavání je sportem, který má na gymnáziu Přípotoční bezmála třicetiletou tradici (1983). Škola nabízí zájemcům z plaveckých oddílů v České republice komplexní podmínky pro kvalitní spojení středoškolského studia a výkonnostního plavání, a to v součinnosti s dvěma největšími plaveckými oddíly v Praze. Na Gymnáziu Přípotoční působí dva profesionální trenéři, z nichž každý zastupuje jeden kmenový plavecký oddíl - Jaroslava Passerová ( USK Praha  ) a  Dr. Milan Moravec  (Bohemians Praha).

        Obecným cílem trenérů je podporovat plavce v jejich sportovním úsilí a umožnit jim rozvíjet své schopnosti nejen v juniorské kategorii v průběhu studia na SG, ale současně vytvářet odpovídající předpoklady k jejich dalšímu výkonnostnímu růstu v kategorii dospělých.

        Trenéři ztělesňují sobě vlastní filozofii plaveckého tréninku, která se odráží ve výběru plavců, v jejich metodice tréninku a v celkovém vedení studentů v rámci didaktických a ekonomických podmínek daných školou a příslušným plaveckým oddílem.

         Systémem plavecké přípravy na škole prošly v uplynulých letech desítky studentů, z nichž  připomínáme výsledky těch nejlepších.

        Nejúspěšnější z nich byla Ilona Hlaváčková. I. Hlaváčkové se podařilo v průběhu své sportovní kariéry šestkrát zvítězit na Mistrovství Evropy a dvakrát vybojovat titul vicemistryně světa.

        Mezi nejčerstvější absolventy se zařadil Michal Ledl – semifinalista MEJ 2009 v Praze a držitel čs. dorosteneckých rekordů na 100m polohový závod a 50m motýlek.

        Ze současných studentů je pak největší hvězdou Jan Micka. Je studentem letošního maturitního ročníku (4.A) získal ze dvou vrcholných plaveckých soutěží MEJ v Poznani (PL) a MSJ  v Dubaji (SAE) 6 medailí. V Poznani se stal dvojnásobným mistrem Evropy (k titulům přidal i stříbro). V Dubaji byl Honza bronzový na čtyřstovce a stříbrný na 800 a 1500m kraul. Obrovský talent našeho plavání zlepšuje jeden český rekord za druhým. V Dubaji zlepšil svůj český rekord na 1500m na 15:08,43. Honza má olympijskou zkušenost z Londýna a směle může vzhlížet k OH v Riu. Velká gratulace ke skvělým úspěchům.

Veškeré bližší informace, týkající se konkrétních podmínek plavecké přípravy na SG Přípotoční vám rádi sdělí trenéři.

Kontakt: milan.moravec@cbox.cz; passerovi@volny.cz

SPORTOVNÍ VÝSLEDKY

ANKETA PLAVEC ROKU ČR 2015

Nejlepší juniorkou ČR v dálkové plavání uplynulé sezony byla vyhlášena Alena Benešová z 3A. Ve svazové anketě získala 55 bodů.
Sportovní cíle: kvalifikovat se na MEJ
Studijní cíle: úspěšně odmaturovat, studium na VŠ
Sportovní vzor: Michael Phelps

Alena Benešová