Plavání

Informace o sportovní specializaci pLAVÁNÍ

       Plavání je sportem, který má na gymnáziu Přípotoční bezmála třicetiletou tradici (1983). Škola nabízí zájemcům z plaveckých oddílů v České republice komplexní podmínky pro kvalitní spojení středoškolského studia a výkonnostního plavání, a to v součinnosti s dvěma největšími plaveckými oddíly v Praze. Na Gymnáziu Přípotoční působí dva profesionální trenéři, z nichž každý zastupuje jeden kmenový plavecký oddíl - Jaroslava Passerová ( USK Praha  ) a  Bc. Martin Břenda (Bohemians Praha).
      Obecným cílem trenérů je podporovat plavce v jejich sportovním úsilí a umožnit jim rozvíjet své schopnosti nejen v juniorské kategorii v průběhu studia na SG, ale současně vytvářet odpovídající předpoklady k jejich dalšímu výkonnostnímu růstu v kategorii dospělých. Trenéři ztělesňují sobě vlastní filozofii plaveckého tréninku, která se odráží ve výběru plavců, v jejich metodice tréninku a v celkovém vedení studentů v rámci didaktických a ekonomických podmínek daných školou a příslušným plaveckým oddílem. Systémem plavecké přípravy na škole prošly v uplynulých letech desítky studentů, z nichž  připomínáme výsledky těch nejlepších. Nejúspěšnější z nich byla Ilona Hlaváčková. I. Hlaváčkové se podařilo v průběhu své sportovní kariéry šestkrát zvítězit na Mistrovství Evropy a dvakrát vybojovat titul vicemistryně světa.

Velkou plaveckou hvězdou je bývalý student Jan Micka. Získal ze dvou vrcholných plaveckých soutěží MEJ v Poznani (PL) a MSJ  v Dubaji (SAE) 6 medailí. V Poznani se stal dvojnásobným mistrem Evropy (k titulům přidal i stříbro). V Dubaji byl Honza bronzový na čtyřstovce a stříbrný na 800 a 1500m kraul. Obrovský talent našeho plavání zlepšuje jeden český rekord za druhým. V Dubaji zlepšil svůj český rekord na 1500m na 15:08,43. Honza má olympijskou zkušenost z Londýna i z Ria.

Veškeré bližší informace, týkající se konkrétních podmínek plavecké přípravy na SG Přípotoční vám rádi sdělí trenéři.

Trenéři kontakt:

Jaroslava Passerová, passerovi@volny.cz,

Bc. Martin Břenda, martin.brenda@email.cz,

SPORTOVNÍ VÝSLEDKY