Basketbal

Informace o sportovní specializaci basketbal

         Basketbal jako samostatná specializace byl založen na Gymnáziu Přípotoční v Praze 10 ve školním roce 1990-91. Na škole působí tři profesionální trenéři s licencí A: Ing. Petr Jachan, Tomáš Reimer, Jana Klečková.

         Za řízení tréninkového procesu jsou zodpovědní trenéři jednotlivých tréninkových skupin, kteří při řízení vycházejí z plánů. Systém tréninkového procesu tréninkových skupin gymnázia vychází z jednotného dlouhodobého plánu gymnázia, sportovní přípravy jednotlivých smluvních basketbalových klubů a organizace soutěžního období ČBF a jednotlivých reprezentačních výběrů ČR (U20, U18, U16).

         Mezi spolupracující basketbalové kluby patří: USK Praha chlapci, Sokol Pražský – chlapci, USK Praha – dívky. Všechny týmy spolupracujících oddílů startují v nejvyšších mládežnických soutěžích. Úzká spolupráce školy s kluby splňuje hlavní cíl, připravovat hráče pro reprezentační výběry a vrcholový basketbal mužů a žen na úrovni nejvyšších soutěží mládeže a dospělých. Individuálně hráči působí v profesionálních prvoligových týmech USK Praha mužů a žen a ve druhých nejvyšších soutěžích ČR.

         K nejúspějnějším absolventům naší školy patří nezářivější hvězdy basketbalu v České republice Hana Horáková (Machová), Kateřina Elhotová – stříbrné medailistky z MS 2010 v basketbalu. Z dalších bývalých studentů patří k velkým basketbalovým nadějím Tomáš Satoranský, Vojtěch Hruban, Tereza Vyoralová.

         Hlavním cílem programu je zajistit studentům co nejkvalitnější studijní a sportovní program  pro další výkonnostní a studijní růst.

SPORTOVNÍ VÝSLEDKY

Tomáš